İzmir'de 5 polikliniğimizle hizmetinizdeyiz

Pembe Estetik

Çalışma Saatleri
  • Hafta İçi 08:00 - 00:00
    Cumartesi 08:00 - 00:00
    Pazar 08:00 - 00:00
İletişim Bilgileri
Mesajınızı Yazın

Gülüş estetiğinde Pembe estetik olarak adlandırdığımız diş eti estetiği tedavinin temeli sayılabilir. Pembe estetik, diş etlerinin yapısında ve renginde gerçekleştirilen düzenlemeleri ve değişiklikleri ifade eden bir tedavi biçimidir
Böyle vakalarda hastanın diş etinde ölçüm yapılarak diş etinin ve kişinin sağlığı etkilenmeden diş eti seviyesi yukarı doğru çekilir . 

Pembe Estetik yöntemleri

Pembe Estetik de denen diş eti estetiğinde tek bir yöntem uygulanmıyor. Farklı problemler için kullanılan farklı teknikler ve tedavi süreçleri bulunuyor.

Rejeneratif : Diş eti hastalıklarıyla yıkıma uğramış olan destek dokuların, vücudun kendi yapım mekanizmalarını tekrar uyararak yeniden yapılanması amacıyla uygulanıyor.
Gingivektomi : Diş eti büyümesi ve derin ceplerin oluştuğu bölgelerdeki fazlalıkların uzaklaştırılması işlemi. Diş etleri seviyelendiriliyor ve hastaya estetik bir görünüm kazandırılıyor.
Gingivoplasti : Fazla görünen diş eti veya asimetrik seviyelenmeleri düzeltmek için uygulanan yöntem. Tamamlayıcı protetik tedaviler (Lamina, Zirkonyum vb.) ile daha estetik bir görünüm elde ediliyor.
Kron Boyu Uzatma : Dişlerde zamanla oluşmuş doku kaybını tolere etmek için fazla diş eti dokusunun çıkarılıp kemiğin de yeniden şekillendirilerek dişlerde daha uzun bir görünümün elde edildiği yöntem.