İzmir'de 5 polikliniğimizle hizmetinizdeyiz

Hareketli & Sabit Protez

Çalışma Saatleri
 • Hafta İçi 08:00 - 00:00
  Cumartesi 08:00 - 00:00
  Pazar 08:00 - 00:00
İletişim Bilgileri
Mesajınızı Yazın

Protez

Dişlerin ve çevre dokuların çeşitli nedenlerle madde kaybına uğradığı ve kaybedildiği durumlarda, kaybedilen dokuların yerine konması için kullanılan, kişiye özel hazırlanmış materyallere diş protezleri denir.

Protez Hangi Durumlarda Yapılır?

Hastanın çiğneme etkinliğini, yaşam kalitesini arttırmak, estetik görünüm ve konuşmayı geliştirmek hedeflenir. Kırılmış, renk değiştirmiş ya da şekil bozukluğuna sahip dişler insanların estetiğinde son derece olumsuz bir etki yaratırlar. Bu nedenle psikolojik olarak etkilenen insanlar yapılacak çeşitli protezler yardımıyla daha düzgün görünüme kavuşabilirler.

Protez Çeşitleri

 • Hareketli ve Sabit Protez   
 • İmplant Üstü Sabit Protez: Tek diş eksikliği veya total dişsizlik problemlerinde implant ve üzerine tasarlanan protezler ile yapılmaktadır. Bu işlemler iki planlama aşamasından protezin teslim aşamasına kadar hassas ve titiz bir çalışma gerektirir. Hepsinin temeli doğru teşhis ve planlamadır. İyi uygulanmış implantlar ve üzerlerine gelen protezler hayat kalitesini ciddi oranda artırmaktadır. Tek diş implantlarında ön ve arka komşu dişler üzerinde herhangi bir işlem yapılmaz. Hiç dişi olmayan ve buna bağlı problemler yaşayanlar için kurtarıcıdır.
 • Hasas Bağlantılı Protezler : Halk arasında çıtçıtlı protezde dediğimiz bu protezler çok sayıda diş eksikliğinin olduğu ve sabit bir protez yapılamadığı durumlarda uygulanan protez şeklidir.
 • Ovendenture Protezler: Tamamen dişsiz hastalarımızda implant ile protezi desteklediğimiz ve çene kemiğinin tutuculuğunu arttırarak yapılan protez çeşididir.
 • Defleks Protezler : Yapısında yarı sert ve esnek maddeler kullanılarak yapılan kırılmaz protezlerdir. Halk arasında yarım damak ya da çelik damak olarak adlandırılır.
 • İskelet Protezler : Çok sayıda diş eksikliği bulunan ve sabit protez yapılamayan olgularda uyguladığımız protez çeşididir. Halk arasında yarım damak yada çelik damak olarak adlandırılır.